Понеділок, 17.12.2018, 20:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
ЗНО [21]
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кам'янська ЗОШ

Каталог файлів

Головна » Файли » ЗНО » ЗНО

Правила вступу до ВНЗ України в 2016 році: важливі моменти
24.01.2016, 22:08

Правила вступу до ВНЗ України в 2016 році

Насамперед, потрібно знати про існування такого НАКАЗУ МОН від 15.10.2015  № 1085: "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищихнавчальнихзакладівУкраїни в 2016 році"В ньомутакожможназнайти ТАБЛИЦЮвідповідностісереднього бала атестата, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали (на сторінці 5), а такожПЕРЕЛІК  галузейзнань і спеціальностей, за якимиздійснюєтьсяпідготовказдобувачіввищоїосвіти, а також ПЕРЕЛІК спеціальностей, прийом на навчання за якимиздійснюється з урахуваннямрівня творчих та/абофізичнихздібностейвступників

Далі коротко ознайомимо вас з найважливішими правилами вступноїкампанії 2016 року, яківикладені у вищезгаданомунаказі. Зтими, стосовноякихвиникаєнайбільшезапитань у абітурієнтів та їхбатьків.

1. Хтомає право на навчання за коштидержавногоабомісцевого бюджету?

ГромадяниУкраїнимають право безоплатноздобувативищуосвіту в державних і комунальнихвищихнавчальних закладах на конкурснійоснові, якщопевнийступіньвищоїосвітигромадянинздобуває вперше за коштидержавногоабомісцевого бюджету. В разі повторного вступу на "бюджет" потрібновідшкодуватидо державного абомісцевого бюджету кошти, витрачені на оплату попередньогонавчання. Деталі.

 

2. Як відбуваєтьсявступ до коледжів, технікумів, училищ, а такожвступ до ВНЗ післяїхзакінчення?

 • Вступ до коледжів, технікумів та училищ на денну форму навчанняприйомведеться за результатами вступнихіспитів, за умови, якщоабітурієнт ще не маєатестата про повнузагальнусереднюосвіту.
 • Якщоатестат уже є, тодіприйомведеться на 2 курс (з нормативнимстрокомнавчання (цетерміннавчання за денною формою, необхідний для засвоєння особою нормативної та вибірковоїчастинзмістунавчання і встановлений стандартом вищоїосвіти)) або на 1 курс (зіскороченимстрокомнавчання) – за сертифікатами ЗНО (крім тих випадків, у яких не передбаченескладання ЗНО, див.пит.№3).
 • Вступ до ВНЗ післяотримання диплому «кваліфікованогоробітника» за умовивступу на спорідненуспеціальність на 1 курс (зіскороченимстрокомнавчання) або на 2 курс (з нормативнимстрокомнавчання) можепроводитись за результатами вступнихіспитів.
 • Випускники медичних училищ (котрімають диплом молодшогоспеціаліста) мають право вступу на 2 (3) курс (з нормативнимстрокомнавчання) або на 1 курс (зіскороченимстрокомнавчання) мають право вступу за результатами фаховихвступнихвипробувань.
 • Якщо ж є бажаннявступити до вузу післяотримання диплома молодшогоспеціаліста, здобутого за іншоюспеціальністю, тодіпотрібноскладативступнівипробування, крімтого,враховуватиметьсясередній бал диплома молодшогоспеціаліста. При цьому ВНЗ має право встановлювати у своїх правилах прийомудодатковівимогищодостроківнавчання таких осібабовиконаннядодатковогонавчального плану впродовжпершого року навчання. Але в такому разівступможливийлише на платненавчання.

Звернітьувагу! Деталі та особливостівступу до ВНЗ післяколеджів, технікумівчи училищ уточнюйте у самих вузах, оскільки вони мають право встановлюватисвоїособливі правила прийому, якіможутьвідрізнятися у кожному навчальномузакладі.

 

3. Хтомає право вступу до ВНЗ лише за результатами вступнихіспитів?

Лише за результатами вступнихіспитівмають право вступу:

 • Особи, у яких є захворювання з наступногопереліку, черезякі вони не мализмогискладати ЗНО: Список захворювань
 • Брати участь у конкурсі за результатами ЗНО абовступнихіспитів(вибираютьсамі) мають право особи, звільнені з військовоїслужби (у тому числідемобілізовані), після 30 листопада 2015 року та особи, якіпроходятьвійськову службу (крімвійськовослужбовцівстроковоїслужби).

 

4. Хтомає право вступу до ВНЗ лише за результатами співбесіди?

За результатами співбесіди можуть бути зараховані особи:

 • якіпостраждаливнаслідок Чорнобильськоїкатастрофи; 
 • які стали інвалідамивнаслідокпоранень, каліцтва, контузіїчиіншихушкодженьздоров'я, одержанихпід час участі у масовихакціяхгромадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та звернулися за медичноюдопомогою у період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 р.; 
 • визнаніінвалідамивійни. Цільовийприйом до вищихнавчальнихзакладівскасовується. Затверджені на 2016 р. Умовиприйому до ВНЗ не передбачаютьучасті в конкурсномувідборіабітурієнтів з цільовиминаправленнямичиформуваннявідповіднихрейтинговихсписківвступників.

 

5. Цільовийприйом до вищихнавчальнихзакладівзалишається?

Ні, цільовийприйом до вищихнавчальнихзакладівскасовується. Затверджені на 2016 р. Умовиприйому до ВНЗ не передбачаютьучасті в конкурсномувідборіабітурієнтів з цільовимнаправленням.

 

6. Коли та де з'являться правила прийому на 2016 рік, затвердженікожним ВНЗ України?

ВНЗ України зобов’язанізатвердити свої правила прийому до 15 грудня 2015 року та розміститиїх на своєму веб-сайті. Ці правила прийомубудутьдіятипротягом 1 календарного року.

У правилах обов’язковомають бути вказані:

 • Перелік та кількістьсертифікатів ЗНО для всіхспеціалізацій
 • Вага атестата, яка маєстановитивід 0 до 10% конкурсного бала
 • Вага бала за конкурс творчихабофізичнихздібностей – не більше ніж 25% конкурсного бала. (Крімтворчого конкурсу при вступі на підготовку за спеціальностямигалузейзнань 02 "Культура і мистецтво" та 19 "Архітектура та будівництво")
 • Вага бала за особливіуспіхи (призерам IV етапуВсеукраїнськихучнівськихолімпіад з базовихпредметів; призерам III етапуВсеукраїнського конкурсу-захистунауково-дослідницькихробітучнів - членівМалоїакадеміїнаук України) можестановитивід 0 до 5% конкурсного бала.

7. Які та скількизаяв на вступможнаподавати у 2016 році?

Заяви на вступможнаподавати як в паперовій так і в електроннійформі. Однак на «бюджет» подаються заяви тільки в електроннійформі. Можнаподавати до 15 заяв на 5 спеціальностей, як і минулого року. 

 

8. Коли розпочнетьсяприйомзаяв на вступ у 2016 році?

 • Прийомзаяв та документів у паперовійабоелектроннійформівідвступників на денну форму навчання на основібазової та повноїзагальноїсередньоїосвіти (тобтопісля 9 та 11 класу)розпочинається 11 липня і триватиме до 18.00 годині 27 липня.
 • Прийомзаяв та документіввідабітурієнтів 11-класників, якіскладають вступнііспити, творчіконкурси у вищихнавчальних закладах триватиме до 18.00 годині 20 липня.
 • Співбесіди та вступнііспити проводяться з 21 до 28 липня.
 • Творчіконкурси проводяться у кількасесій з 18 липня до 27 липня.

9. Коли відбудетьсязарахування на "бюджет"?

Вступники, якіотрималирекомендації до зарахування на «бюджет» повинні подати оригіналидокументів до 18.00 години 05 серпня; на платненавчання - не пізніше 10 серпня.

Зарахування на «бюджет» відбудеться до 12.00 години 06 серпня;наплатненавчання – не пізніше 12 серпня.

Категорія: ЗНО | Додав: OCBITA
Переглядів: 357 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]