П`ятниця, 29.03.2024, 13:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
ЗНО [21]
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кам'янська ЗОШ

Каталог файлів

Головна » Файли » ЗНО » ЗНО

Критерії оцінювання завдань відкритого типу на ЗНО
20.04.2018, 14:09

У 2018 році одними з найважливіших завдань тестів ЗНО залишаються відкриті тестові завдання з розгорнутою відповіддю. Такі завдання включені до тестів з української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), а також математики.

У мовних тестах це завдання полягає у написанні власного висловлення. У тесті з математики передбачається розв’язування задач.

Оцінювання та нарахування балів за виконання зазначених завдань здійснюється під час перевірки бланків відповідей «Б» екзаменаторами відповідно до Схем оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що ухвалені Українським центром оцінювання якості освіти.

Під час оцінювання завдань відкритого типу враховуються наступні складові: логічність, послідовність, структурованість та зв’язність викладу, змістове наповнення.

Крім того, для мовних тестів враховується грамотність, а також лексична, граматична та стилістична довершеність. У математиці враховується наявність кінцевої правильної відповіді.

Оцінювання завдань відкритого типу

Українська мова та література. Завдання відкритого типу з розгорнутою відповіддю з української мови складається з основи (умови завдання) та передбачає створення учасником ЗНО власного аргументованого висловлення на дискусійну тему. Максимально можлива кількість балів за таке завдання – 20. Перевірка висловлення здійснюється за 6 основними критеріями. Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з української мови можна за посиланням.

Математика. З математики пропонується 3 завдання відкритого типу: № 31 і № 33 - завдання з алгебри та початків аналізу та № 32 – з геометрії. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю складаються з основи (умови задачі) та передбачають її розв’язування. Вони вважаються виконаними, якщо учасник ЗНО в бланку відповідей навів пояснення всіх етапів розв’язання, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо. Максимум за таке завдання з математики можна набрати 4 (за завдання №31, 32) або 6 балів (завдання № 33). Ознайомитися з критеріями оцінювання завдання відкритого типу з математики можна за посиланням.

Іноземні мови. Для перевірки знань з будь-якої іноземної мови завдання складається з основи та передбачає створення учасником ЗНО власного висловлення (особистого чи офіційного листа) відповідно до запропонованої комунікативної ситуації. За його виконання учасник може набрати від 0 до 14 балів. Оцінювання відбувається за 7 критеріями.

 

Категорія: ЗНО | Додав: OCBITA
Переглядів: 375 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]