П`ятниця, 29.03.2024, 12:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кам'янська ЗОШ

Каталог файлів

Головна » Файли » Історія школи » Історія школи

Кам'янська ЗОШ І-ІІІ ступенів
22.11.2015, 20:39

Кам'янська загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів                  

Історичні довідки про с. Анчекрак дійшли до нас з XVIII ст. В селі жили тоді турки, татари і частина українського і російського населення, яке тікало сюди з російських та українських губерній від не¬посильного гніту поміщиків, сільських багатіїв. Понад 300 років, аж до 1788 p., територія Причорномор'я була під гнітом турецьких завойовників. Тому про народну освіту в ті часи не могло бути й мови. Трудове населення було поголовно неписьменним. В 1882 р. із 475 жителів села грамоту знали лише 29 чоловіків і 11 жінок. Тільки в 1884 р. в Анчекраці відкрили однокласну церковно- приходську школу, яка розміщалась в церковній сторожці. В 1892 р. в ній навчалося 5 хлопчиків і 2 дівчинки, яких навчали дяк і піп. Обидва за свідченням шкільної інспектури, були "до учителювання непридатні".

Історичне минуле школи

У 1887 р. в Анчекраці було збудовано однокомплектну земську школу. На 48 місць було прийнято 60 учнів. В період весняних робіт більше половини дітей залишало навчання і працювало в господарствах батьків, по найму. В 1892 р. школу закінчили лише 4 учні. На її утримання не вистачало коштів. Приміщення часто не опалювалось. Не вистачало парт для навчання дітей. Один із членів училищної ради писав Одеській земській управі, що проїжджаючи в 1902 р. через Анчекрак, він звернув увагу на непривабливий вигляд школи. "Шибки в шкільному будинку повибивані, двері розкриті, завіси у дверях витягнуті, за школою немає будь-якого нагляду". Сільська управа відповіла, що в неї немає грошей, і тому вона відмовляється від виконання ремонту. В 1900 році відкрилась ще одна однокомплектна школа, закінчити ці навчальні заклади мали можливість лише діти заможних селян. За даними повітового бюро в 1916 - 1917 роках в с. Анчекрак Парутинської волості 38% селянських дворів не мали землі, 20% складала біднота,яка мала по 1- 4 гектара землі, що говорить про надзвичайну ; бідність селян. Після перемоги Великого Жовтня селяни одержали по 2 десятини землі на їдця. Були створені КПС, які допомагали бідноті вийти з труднощів. В 1920 році розпочала роботу початкова трудова школа, в якій у 4 класах навчалося 77 дітей. Через 3 роки в Анчекраці відкрилась ще одна початкова трудова школа, яку відвідували 52 учні.

В 1926 році відбувся перший її випуск - 96 чоловік. Серед них було чимало жінок, яким Радянська влада відкрила дорогу в життя. В 1929 році початкова школа для початкових класів перетворена в семирічну, для якої за рішенням сходки села жителі збудували нове приміщення. Воно існувало аж до 1968 року. Одним із ініціаторів народної освіти а Анчекраці був Д.Д. Рессель, в майбутньому працівник народної освіти районного масштабу, політпрацівник, полковник у відставці. Він очолював Анчекрацьку зростаючу семирічну школу з 1926 по 1932роки. В школі у передвоєнні роки працювали Д.О. Щербата, Г.В. Бардіна, О.Д. Щербина, М.С. Рессель, Г.С. Марченко, З.К. Гранік та інші. Перед війною директором школи був М.Л. Словачевський, який у післявоєнний час працював заступником завідуючого обл. ВНО. В 1940 - 1941 роках в школі навчалося 310 учнів, працювало 11 учителів. Учителі проводили бесіди, лекції, голосні читки для населення. В основному була ліквідована неписемність серед дорослого населення. При клубі була кімната - читальня, бібліотека. В роки окупації території німецько-румунськими загарбниками народній освіті в селах був нанесений великий удар. Окупантам непотрібні були гроші, лише грамотні, освічені люди. Їм потрібні були раби. Тому не було учителів, підручників. Все ж сільські ініціатори добилися дозволу на роботу початкової школи.

В 1957 році був введений закон про обов'язкове восьмирічне навчання, а з 1968 року - середнє. 

Будівля Кам'янської школи

Частина учнів після закінчення 8 класів продовжувала навчання в 9-10-му, а то й у 11 -му класах. А частина ішла в школу ФЗУ, профтехучилища, на курси механізаторів, шоферів, ЦСУ. Окремі - просто включалися в трудове життя. До 1960 року, поки при клубі села не було належних кадрів спеціалістів культурно - освітньої роботи, на базі школи працювали, крім предметних гуртків, гуртки художньої самодіяльності, хоровий, танцювальний, народних інструментів, художнього читання, драматичний, члени яких систематично виступали перед учнями, батьками і населенням села Кам'янки.

З 1946 року в школі ведеться велика позакласна робота, яка продовжується і тепер (вечори відпочинку, тематичні вечори, КВН і т.д.) За роки Радянської влади була повністю ліквідована неписьменність. Лише за період з 1947 року неповну середню школу закінчили понад 600 чоловік, 563 з яких отримали похвальні грамоти, а 11 - закінчили школу з золотими медалями. З них пізніше троє стали кандидатами наук: Коростильов Л.І., випускник 1959 року (кандидат технічних наук, працює над докторською дисертацією), Щербина Д.О - випускник 1964 року, закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації, Іванов М.С. - випускник 1973 року, в 1977 році закінчив Миколаївський філіал Київського інституту культури ім. О.Є. Корнійчука.

В 1984 році була збудована нова школа в 3 поверхи 

Кам'янська ЗОШ І-ІІІ ст.

та інше двоповерхове приміщення, де розмістилися спортзал, актовий зал, бібліотека, майстерні. Тривалий час в школі працювали вчителі початкових класів: Бардіна Г.В., Таловерко 6.П., Марченко Г.С., Бардіна Є.В., Ласкій Л.Д. Протягом багатьох років викладали такі вчителі: математику - Просенко Г.М., Коваль Т.О. українську мову - Бардіна Т.Д., Чумак Я.Н., Швидкий В.І., англійську мову - Гарбар О.Д, історію - Шкарупа A.M., географію - Уліч Л.Г., російську мову - Яричевська Г.Ю., фізику і астрономію – Плахтир О.С, біологію – Ковальов М.Т., Шкарупа О.В., фізичну культуру - Бровченко І.С., Сапов Б.Г., ІІІтін І,М. - хімію. До цього часу працюють учителі: початкових класів - Токаренко О.С., Хвостяк В.І., Железняк О.О., Курдіяш Н.Ф., Шевченко Н.В., Мевшина Т.І., Шкарупа Т. С. В школі викладалась тракторна справа і вів її Мевшин Б.Ф., вчителем домоводства працює Грицькова Г,Є. Довгий час директорами школи були: Поліщук B.C., Чумак Я.Н., Ковальов М.Т., пізніше - Ппахтир О.С., та Яричевська Г.Ю. їх помічниками були: Ромашкевич О.М., Чумак Я.Н., Ковальов Т.О., Бровченко Л.Б. В 70-80-х р. до роботи приступили вчителі математики - Сомок К.М., Погоріла Г.Ф.,Вовк С.Н., української мови – Бардіна Н.М., Іманова Т.О., Чокова Р.П., іноземної мови - Грапчева Т.М., Вовк О.В., фізики - Лобзенко О.М., фізичної культури – Салій В.М.

Педагоги, які складають інноваційний потенціал школи

До роботи в 90-х р. включилися випускники школи: Олійник С.В., Літвін С.П. - вчителі фізичної культури, вчитель інформатики, математики і трудового навчання - Лисецький О.С. , історії – Олійник Л.П., вчитель математики - Стоянова Л.С., вчитель географії - Кирильчук С.І., вчитель основ безпеки життєдіяльності - Бойчук С.М. Станом на 2009 рік колектив Кам'янської ЗОШ складається з 27 вчителів, 26 з них мають вищу освіту, з них: 1 - вчитель-методист - Сомок К.М., 4 - мають звання "старший вчитель" - Хвостяк В.І., Курдіяш Н., Грапчева Т.М., Стоянова Л.С., 12 вчителів вищої категорії, 6 - першої, 1 - другої, 8 - спеціалістів, 2 - призери обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року", 1 - вчитель-сумісник, 6 - вчителів-пенсіонерів. 

Школа на сучасному етапі

На базі Кам'янської ЗОШ працює 5 гуртків: ЗФП, футбол, вокал, "Інновація", танцювальний, до роботи в яких залучено 153 учні. З січня 2008р. за рахунок батьківської плати, на базі школи створено гурток "ІНТЕРШКОЛА", в якому займається 32 учні та 20 вчителів, які опановують комп'ютерні навички. Матеріально-технічна база школи розрахована на 450 учнів, складається з 21 класної кімнати, кабінету інформатики (з 9 комп'ютерами), 2 майстерень (столярної, слюсарної), кабінету обслуговуючої праці, медичного кабінету, бібліотеки (бібліотечний фонд якої становить 9138 примірників), спальні (на 24 місця), актової зали, спортивного залу, їдальні (на 90 посадкових місць), 2 топкових, 2 автобусів.

 

Категорія: Історія школи | Додав: OCBITA
Переглядів: 407 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]